19.04.2017 09:17:55

Europejska Noc Literatury

Miłośników literatury zapraszamy na kolejną - szóstą już - edycję festiwalu Europejska Noc Literatury.

 

 

Czym jest Noc Literatury? Na to pytanie najlepiej odpowiedzą sami organizatorzy:

 

"Europejska Noc Literatury we Wrocławiu zawsze jest świętem. Świętem czytelników, którzy w jeden wieczór mogą wysłuchać dziesięciu wybitnych interpretacji współczesnej prozy, odwiedzić przestrzenie miasta, które często na co dzień nie są dostępne, a przede wszystkim – poznać dobrą, nową literaturę.

Szósta edycja Europejskiej Nocy Literatury będzie symboliczną klamrą obchodów Światowej Stolicy Książki UNESCO we Wrocławiu. Rozpoczęliśmy naszą kadencję edycją specjalną projektu, podczas której wybitni aktorzy czytali fragmenty dramatów Williama Szekspira w czterechsetną rocznicę jego śmierci. Czytelnicy, mimo ulewnego deszczu, tak tłumnie odwiedzali miejsca czytań, że zorganizowaliśmy w czerwcu Dogrywkę na zielonych terenach Wielkiej Wyspy."

 

Więcej o festiwalu i programie na stronie głównej.

 

Zapraszamy!15.04.2017 09:05:33

Godziny otwarcia Centrum Informacji Turystycznej w Wielkanoc

Szanowni Państwo,

 

informujemy, że oba nasze punkty - Centrum Informacji Turystycznej i Krasnalowa Informacja - czynne będą w następujących godzinach:

 

Sobota 15.04.2017: do godziny 16:00

Niedziela Wielkanocna: nieczynne

Poniedziałek Wielkanocny: nieczynne

 

Przepraszamy za utrudnienia i życzymy Państwu spokojnego wypoczynku.

 

 - Ekipa CIT29.03.2017 18:42:34

Nowe muzeum na mapie Wrocławia!

Drodzy Turyści!

 

Z przyjemnością informujemy, iż dzisiaj Muzeum Miejskie Wrocławia otworzyło kolejną placówkę - Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego. To niezwykle ciekawe miejsce znajduje się w południowym skrzydle Pałacu Królewskiego pod adresem Plac Wolności 7a.

 

 

"Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego jest pierwszą w Polsce tego typu placówką poświęconą teatrowi z siedzibą w dawnym skrzydle południowym wrocławskiego Pałacu Królewskiego. Głównym celem muzeum jest prezentowanie i promowanie dorobku wrocławskiej sceny teatralnej, uważanej za jedną z najważniejszych w Europie, ze szczególnym naciskiem na przypomnienie postaci jej wybitnego twórcy - Henryka Tomaszewskiego. Idea stworzenia miejsca dokumentującego pracę oraz słynną pasję kolekcjonerską Henryka Tomaszewskiego powstała jeszcze za jego życia zyskując aprobatę Mistrza." (ze strony Muzeum Miejskiego Wrocławia)

 

W ramach wystaw stałych zobaczyć możemy przedmioty z kolekcji Henryka Tomaszewskiego, specjalnie zaaranżowane Atelier Stefana Arczyńskiego (wystawy fotografii) oraz księgozbiór profesora Janusza Deglera.

 

Muzeum czynne jest od środy do soboty w godzinach 10:00 - 17:00 oraz w niedziele w godzinach 10:00 - 18:00. 

 

Serdecznie zapraszamy!27.02.2017 09:41:01

Afrykarium na liście cudów zoologicznych!

Z miłą przyjemnością informujemy, że jedna z największych atrakcji turystycznych Wrocławia - Afrykarium - znalazło się na czwartym miejscu prestiżowej listy "Siedmiu Nowych Cudów ZOO" (ang. Seven New Wonders of Zoo). 

 

Wyróżnienie to jest o tyle bardziej prestiżowe, że Afrykarium jest jedynym obiektem z Polski na tej liście, a znalazło się tam w doborowym towarzystwie słynnych światowych atrakcji zoologicznych takich jak Giants of Savannah z Dallas czy African Grasslands z Omaha.

 

Pełna lista cudów zoologicznych:

 

  1. Giants of the Savanna – Dallas Zoo 
  2. African Grasslands – Omaha Zoo 
  3. Conrad Prebys Africa Rocks – San Diego
  4. Afrykarium, Wroclaw 
  5. Kaeng Krachan Elephant House - Zürich Zoo
  6. Yukon Bay – Hanover Zoo
  7. Gondwanaland – Leipzig Zoo

 Więcej informacji na stronie głównej ZOOmoments (w j. angielskim).

Serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze większej liczby turystów!

 

 28.01.2017 18:50:10

Koncert kolęd we Wrocławskim Ratuszu

Miłośników muzyki chóralnej i kolędowania serdecznie zapraszamy na koncert w Ratuszu. Chór Cantores Minores Wratislavienses, który obchodzi w tym roku swoje 50-lecie, zaprezentuje nie tylko dawno zapomniane staropolskie kolędy - w repertuarze znajdą się też pieśni z wybranych zakątków Europy. 

Koncert odbędzie się w niedzielę 29 stycznia, o godzinie 17:00. Wstęp jest bezpłatny.

 

Zapraszamy!12.01.2017 10:17:47

Muzeum Figur Woskowych i Bajkowych we Wrocławiu!

Mamy przyjemność ogłosić, że już niedługo - 14 stycznia 2017r - na mapie Wrocławia pojawi się nowa, wyjątkowa atrakcja dla dzieci. Jest to Muzeum Figur Woskowych i Bajkowych!

 

 

"Spełnij swoje marzenia i stań oko w oko z ulubionymi bohaterami z filmów i bajek oraz znanymi muzykami. Poczuj niezwykłą magię miejsca, w którym spotkasz osobistości znane Ci dotychczas z telewizji i kina. Hiperrealistyczne, naturalnej wielkości figury sprawią, że poczujesz się, jakbyś stał obok żywych postaci!

Marzysz o selfie z Królem Julianem? A może pragniesz zobaczyć z bliska Kapitana Sparrow’a, w którego wcielił się Johny Deep? Nic trudnego. Przyjdź i przekonaj się sam jakie to proste. Na wszystkich miłośników bajki ,,Minionki” czekają figury podobne do głównych postaci: Stuarta, Kevina i Boba! Pozwól oddać się niezwykłej przygodzie, która czeka na Ciebie w bajecznej krainie Figur Woskowych!"

 

 

Oprócz standardowego zwiedzania, muzeum oferuje warsztaty, pokazy, wynajem, organizację urodzin - zarówno dla szkół jak i dla firm prywatnych. Muzeum zostanie otwarte przy ulice Nowej 2b, przy Bastionie Sakwowym blisko centrum miasta. Serdecznie zapraszamy! 

 

Więcej informacji na stronie głownej.

16.12.2016 18:37:45

NIEBO - uroczyste zakończenie ESK

"Niezwykła gra świateł i dźwięku, orkiestra na żywo, dziesiątki artystów, wrocławskie Duchy i historia miasta w XX wieku. Już 17 grudnia we wspaniałych wnętrzach Hali Stulecia odbędzie się multiwidowisko „Niebo” – ostatnia część „Kwartetu Flow”, opowiadającego historię Wrocławia i jego mieszkańców. Spektakl ten będzie kulminacją projektu i zarazem Ceremonią Zamknięcia Programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016."

 


 

W tę sobotę, 17 września, uroczyście zamykamy rok, w którym Wrocław oficjalnie tytułował się Europejską Stolicą Kultury. 

 

O godzinie 14:30 oraz o 17:00 odbędą się dwa fantastyczne multimedialne superwidowiska, w których wystąpią wszystkie osoby odpowiedzialne za dotychczasowe wydarzenia związane z ESK - "Mosty", "Przebudzenie" oraz "FLOW". Dyrektorem artystycznym jest tak jak w przypadku minionych wydarzeń, Chris Baldwin. 

 

Więcej informacji na stronie głównej ESK.

 

Serdecznie zapraszamy!20.11.2016 14:14:03

Dzień Życzliwości

Drodzy Wrocławianie!

 

 

Jak co roku, 21 listopada świętujemy Dzień Życzliwości. Cóż to takiego? Najlepiej zacytować organizatorów z Biura Promocji Miasta:

"21 listopada, na całym świecie, obchodzony jest World hello day.

Uchwalone w roku 1973 w Stanach Zjednoczonych święto było wezwaniem do pokoju, ale we Wrocławiu obchodzimy je od pod nazwą Dzień Życzliwości, propagując wartości takie jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i  działania na rzecz innych.

Hello, uśmiechnij się! Wzmocnij jasną stronę świata! Dołącz do wielomilionowego grona entuzjastów, którzy dbają o lepsze jutro! Zapraszamy – 21 listopada spotkajmy się we Wrocławiu!"

 

Co takiego czeka nas w ten wyjątkowy dzień? Mnóstwo rzeczy! Wystawy, koncerty, happeningi, gry dla dzieci...zniżki do muzeów i nie tylko! Pełen harmonogram na stronie głównej Wrocławia.

 

Znajdźcie się wśród życzliwych!18.11.2016 11:05:13

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Tradycji stało się zadość; po raz kolejny we Wrocławiu powstaje Jarmark Bożonarodzeniowy.

 

Wszystkich, którzy już teraz pragną poczuć zalążki atmosfery Świąt, baśni, bajek i po prostu dobrej zabawy - zapraszamy na Wrocławski Rynek! 

 

 

Oficjalne otwarcie Jarmarku nastąpi 18.11.2016 o godzinie 17:00. Z tej okazji dla Wrocławian zagra świąteczna orkiestra dęta. W planach, jak co roku, uroczyste parady, powitanie Świętego Mikołaja, oficjalne zapalenie olbrzymiej Wrocławskiej choinki...a na codzień zapraszamy do drewnianych budek, w których nie tylko kupicie pamiątki i świąteczne prezenty, ale też skosztujecie fantastycznych potraw - regionalnych i nie tylko!

 

Jarmark czynny będzie do 22 grudnia w godzinach od 10:00 do 21:00. Więcej informacji na stronie głównej organizatora.31.10.2016 16:12:22

Centrum Informacji Turystycznej nieczynne 1 listopada

Szanowni Państwo,

 

uprzejmie informujemy, że dnia 1 listopada oba nasze punkty (Centrum Informacji Turystycznej oraz Krasnalowa Informacja Turystyczna) będą nieczynne.

 

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy, jednocześnie życząc spokojnego Dnia Wszystkich Świętych.

 

- Ekipa CIT26.10.2016 18:26:16

Ubieramy Wrocławskie Krasnale

Miłośnicy Wrocławskich Krasnali mają nie lada gratkę - chodząc po mieście i szukając słynnych figurek będą mogli dostrzec je w bardzo niecodziennych kreacjach!

 

 

Inicjatywa Ubieramy Wrocławskie Krasnale powstała dzięki współpracy Urzędu Miasta Wrocławia i sponsora - powstającego przy Dworcu Autobusowym Centrum Handlowego Wroclavia. 


Jak wspominają sami organizatorzy, "Konkurs „Ubieramy wrocławskie krasnale” to organizowane pod patronatem Urzędu Miasta Wrocław wydarzenie, którego celem jest promowanie kreatywności oraz zaangażowanie wrocławian i turystów we wspólną zabawę. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu – przed nadejściem jesiennych chłodów – kreacji dla cieszących się niesłabnącą sympatią wrocławskich krasnali."

 

Efekty konkursu w postaci fantastycznych krasnalowych kreacji możemy podziwiać już od kilku dni na wrocławskich ulicach, a zwycięska kreacja zostanie wyłoniona na zakończenie inicjatywy - w Dzień Życzliwości, 21 listopada.

 

Więcej informacji o organizacji konkursu, nagrodach i jury, na stronie głównej Centrum Wroclavia.

 

A na koniec, bonus - nasz mały Pomagajek!

 
30.09.2016 12:09:12

Lech Janerka inauguruje kulturalną jesień ESK

Kulturalną jesień Europejskiej Stolicy Kultury rozpoczynamy nietuzinkowo - Lech Janerka, jeden z najsłynniejszych przedstawicieli polskiego rocka, wystąpi 1 października na placu przy kościele św. Marcina na Ostrowie Tumskim. 

 

 

Koncert odbędzie się o godzinie 19:30, wstęp bezpłatny!

 

UWAGA! Liczba miejsc dla publiczności jest ograniczona, najlepiej pojawić się wcześniej16.09.2016 11:19:05

Krasnale się bawią!

Serdecznie zapraszamy wszystkich - a w szczególności rodziny z dziećmi - na Wrocławski Festiwal Krasnoludków!

 


 

Już w ten weekend (16-18 września) Teatr Lalek i Ogród Staromiejski zamienią się w gigantyczną Wioskę Krasnali. W programie moc atrakcji dla najmłodszych - tworzenie lalek krasnali, budowanie krasnlodukowego miasta, warsztaty plastyczne i wokalne, gry i konkursy.

 

Zapraszamy również na trzy przedstawienia teatralne - adaptacje bajek nagrodzonych w konkursie na bajkę o wrocławskich krasnalach. 

 

Uważnych poszukiwaczy krasnali serdecznie zapraszamy też do naszego stanowiska Pomagajkowego - bo jakiż byłby to festiwal dla dzieci, gdyby zabrakło na nim najbardziej pomocnego ze wszystkich krasnali?

 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem na stronie głównej organizatora.21.08.2016 15:19:28

Splendor Civitatis we Wrocławiu

Muzyka na Chwałę Miast - to fantastyczna gratka dla fanów muzyki klasycznej w nieco innym wydaniu. Jest to specjalne wydanie festiwalu Forum Musicum, który słynie z tego, że poświęcony jest muzyce dawnej granej na historycznych instrumentach.

W tym roku publiczność posłuchać będzie mogła charakterystycznych utworów pochodzących z różnych miast polski (Wrocław, Kraków, Gdańsk).

 

Wspaniała pieśń o wrocławskiej Katedrze i krucjatach zabrzmi na rynku 21.08.2016 o godzinie 21:00. Będzie to świetny spektakl muzyczno wizualny, zatytuowany Rapsodia Kamienny Pióropusz, zaś już w najbliższą środę (24.08.2016), o godzinie 20:00 w przepięknej sali Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego rozbrzmią Perły Muzyki Gdańskiego Baroku

 

Więcej o festiwalu i kolejnych koncertach na stronie głównej Narodowego Forum Muzyki. Serdecznie polecamy!06.07.2016 11:09:19

AQUAFUNFEST - wodne show przy Hali Stulecia!

Już w przyszłym tygodniu, w terminie 12-17 lipca, odbędzie się we Wrocławiu wyjątkowe wodne widowisko. AQUAFUNFEST to jedyny w Polsce festiwal fontann, który odbędzie się - rzecz jasna - z udziałem naszej Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej. 

 

 

W tym czasie organizatorzy przygotowali prawdziwą gratkę dla fanów wodnych pokazów - kilka razy dziennie, wieczorem, odbędą się specjalne pokazy łączące niespotykane dotąd efekty świetlne i dźwiękowe, a wszystko to w zupełnie na nowo przygotowanej scenografii.

 

W ramach festiwalu obejrzeć będzie można codziennie jeden z dwóch pokazów - PULS, który bazowany jest na muzyce zespołu Pink Floyd oraz WODNY KADR, którego motywem przewodnim jest muzyka filmowa.

 

Dokładny harmonogram i więcej informacji można znaleźć na stronie Hali Stulecia. Serdecznie polecamy!

 10.06.2016 12:00:53

FLOW we Wrocławiu!

Już w sobotę 11 czerwca kolejne wielkie wydarzenie pod egidą Europejskiej Stolicy Kultury 2016!

 

 

"Flow jest wydarzeniem ukazującym historię budowy, zniszczenia i odbudowy miasta w XX wieku. Punktem centralnym projektu będzie rzeka Odra, płynny kręgosłup miasta, który przepływa przez jego historię, czasem w sposób przyjazny, innym razem ze złością. Odra i okoliczne parki, budynki i mosty znajdą się w centrum wielu wydarzeń performatywnych opowiadających historie XX-wiecznego Breslau/Wrocławia."

 

Sobotnie wydarzenia podzielone będą na dwie części - poranną i wieczorną. Rano, na kilku scenach rozmieszczonych wokół Odry i w centrum odbędą się występy dla publiczności - taniec, performance, muzyka, teatr. Wykonawców narodowości polskiej wspomogą artyści z Niemiec, Czech, Ukrainy, Izraela i nie tylko. 

 

Główną uroczystość stanowi część wieczorna, kiedy na przestrzeni pomiędzy Wyspą Piaskową, a Mostem Pokoju zorganizowane zostanie specjalne przedstawienie dla szerokiej publiczności. Autorem (reżyserem) jest Chris Baldwin, główny koordynator i kurator działu Performance dla ESK. 

 

Więcej o Flow na stronie głównej. Zwracamy też uwagę na informację o specjalnych zasadach komunikacji w sobotę.24.05.2016 09:33:09

NIEMAPA w w Centrum Informacji Turystycznej

Słynna NIEMAPA zawędrowała do Centrum Informacji Turystycznej!

 

"NIEMAPA to nietypowy przewodnik po mieście dla rodzin. W zabawny i graficzny sposób przedstawia ciekawe miejsca, lokalną kulturę i kuchnię. Wymyślona przez dwie Mamy, aby na nowo odkrywać miast oz dzieźmi, a zaprojektowana przez Studio Ładne Halo. Weź NIEMAPĘ i chodź na spacer"

 

NIEMAPA do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej w cenie 15 PLN. Pytajcie też o grafiki i plakaty!11.05.2016 13:22:22

Cykl koncertów ZAPOMNIANE MIASTO

Serdecznie zapraszamy na cykl Zapomniane Miasto!

 

Zapomniane Miasto to cykl, w ramach którego odbędą się koncerty na bardzo niecodziennych scenach - stare kamienice, dworce, skwery. 

 

 

Z notatki prasowej organizatorów:

 

"Podczas 12 koncertów od maja do sierpnia wystąpią wirtuozi różnych instrumentów, jak lira korbowa, skrzypce barokowe, gitara elektryczna, puzon czy wiolonczela. Jeden koncert to trwający około trzydziestu minut występ jednego lub kilku muzyków. Za każdym razem estrada będzie jedyna w swoim rodzaju. To podwórka i wnętrza secesyjnych kamienic, przestrzenie poprzemysłowe, dworce kolejowe lub zabytkowe place i skwery.

Zabrzmią kompozycje adekwatne do tych wnętrz i przestrzeni, z przełomu XIX i XX w., muzyka współczesna oraz improwizacje. Tak, by muzyka i architektura harmonijnie współbrzmiały. To również nietypowy sposób na to, by odzyskać wartościowe, lecz zapomniane miejsca Wrocławia. Każde z nich może opowiedzieć swoją historię. Forma zbliżona do happeningu pozwala też, by muzyka weszła w miasto i między ludzi – mówi Marta Niedźwiecka, kierownik artystyczny cyklu „Zapomniane Miasto”.

Muzycznie 12 koncertów połączy jeden motyw. Każdy z artystów zaprezentuje jedną z dwunastu części cyklu „Tierkreis” („Znaki zodiaku”) Karlheinza Stockhausena, należącego do najwybitniejszych awangardowych kompozytorów XX w.

To bardzo krótkie utwory, sugestywnie przedstawiające znaki zodiaku. Pierwotnie zostały skomponowane na pozytywki, ale można je wykonywać w dowolnym opracowaniu, przez jeden, dwa lub grupę instrumentów. To również doskonały materiał do improwizacji – dodaje Marta Niedźwiecka."

 

Pierwszy koncert już za nami, natomiast serdecznie zapraszamy na następny, już 15 maja o godzinie 18:00. Miejsce koncertu: kamienica Traugutta 106. Aleksandra Wibrasik zagra na wibrafonie. Wstęp bezpłatny.01.05.2016 10:25:13

Bijemy rekord Guinessa!

Serdecznie zapraszamy 1 Maja na Wrocławski Rynek - rejestracja zaczyna się już od godziny 10:00. Od tego momentu słuchać będzie można na rynku koncertów zaproszonych gwiazd.

 

 

Oficjalna próba rozpocznie się o godzinie 16:00, a już piętnaście minut później będziemy wiedzieć, czy Wrocław stanął na wysokości zadania i pobił swój własny rekord z 2014 roku (7344 gitarzystów).

 

Oczywiście nie jest to jedyne muzyczne wydarzenie tego dnia; o godzinie 17:30 na Pergoli przy Hali Stulecia rozpoczną się koncerty zaproszonych gwiazd: DŻEM, Scott Henderson, DragonForce, Guano Apes, Status Quo i Within Temptation.

 

Więcej informacji na stronie głównej festiwalu.07.04.2016 18:09:31

Kwiecień miesiącem lwowskim

Serdecznie zapraszamy na wszystkie kwietniowe wydarzenia związane z Europejską Stolicą Kultury ESK2016. W kwietniu uwagę poświęcamy Ukrainie i jej pięknemu miastu Lwów. 

 

 

Najważniejsze atrakcje związane z tematyką to z pewnością wystawa Ukrajins'kyj Zriz: Przeobrażenia, na którą przeznaczono całą kamienicę Rynek 25 w centrum miasta. Jest to największa wystawa ukraińskiej sztuki współczesnej. Cytując za organizatorami:

"Na sześciu poziomach kamienicy Rynek 25, od piwnicy aż po dach, powstała najobszerniejsza i najpełniejsza w Europie wystawa ukraińskiej sztuki współczesnej – malarstwo, rzeźbę, instalacje, performans, wideoart oraz sztukę mediów cyfrowych zaprezentuje ponad pięćdziesięciu artystów z całej Ukrainy.

Prezentacja składa się trzech komplementarnych części. Osią prezentacji jest wystawa pn. Ukrajins’kyj Zriz: Przeobrażenia. III Triennale Ukraińskiej Sztuki Współczesnej, którą uzupełniono o specjalną prezentację poświęconą historii ukraińskiej sztuki mediów pn. De(re)konstruowanie oraz program ukraińskiego performansu."

Wernisaż odbył się 1 kwietnia, a wystawę oglądać można bezpłatnie codziennie w godzinach 12-21 aż do 3 maja.

 

Organizatorzy w ramach ESK przygotowali również wiele innych atrakcji związanych z szeroko rozumianą kulturą ukraińską - takich jak warsztaty tworzenia tradycyjnych ukraińskich lalek, koncerty muzyki lwowskiej, śpiewy i chorały gregoriańskie. Więcej na stronie głównej ESK2016.24.03.2016 13:03:36

Godziny otwarcia Informacji Turystycznych w Wielkanoc

Szanowni Państwo,

 

informujemy, że godziny otwarcia naszych Informacji Turystycznych w okresie wielkanocnym wyglądać będą następująco:

 

Wielki Piątek: bez zmian (Centrum Informacji Turystycznej czynne od godziny 9 do godziny 19, Krasnalowa Informacja Turystyczna od godziny 10 do godziny 18)

Wielka Sobota: Centrum Informacji Turystycznej czynne od godziny 9 do godziny 14, Krasnalowa Informacja Turystyczna czynna od godziny 10 do godziny 14

Niedziela i Poniedziałek Wielkanocny: oba punkty będą nieczynne

 

Życzymy Państwu zdrowych i spokojnych Świąt!12.03.2016 10:08:24

Współpraca z INFLINKiem

Z przyjemnością informujemy, że Informacja Turystyczna nawiązała współpracę z INFOLINKiem - nieocenioną pomocą dla obcokrajowców we Wrocławiu.

 

 

INFOLINK to grupa specjalistów, konsultantów i wolontariuszy zajmujących się przede wszystkim szeroko rozumianą obsługą turystów zagranicznych zarówno w sprawach, które niekiedy i naszych Rodaków przyprawiają o zawrót głowy, takich jak wizy, prawa jazdy, karty pobytu, dokumenty stałego pobytu, kontakt z placówkami dyplomatycznymi jak również pomocą prawną i psychologiczną w sytuacjach kryzysowych.

 

Stanowią nieocenioną pomoc zarówno dla osób, które zamierzają zamieszkać we Wrocławiu na dłużej jak i dla tych, którzy odwiedzili nas na chwilę w ramach wakacji. Częścią działalności Infolinku jest też informowanie o najciekawszych propozycjach kulturalnych, szczególnie w tak istotnym dla Wrocławia okresie jakim jest cały rok 2016. 

 

Na stronie Infolinku (domyślnie w języku angielskim, ale jest też przetłumaczona na język polski) znajdziecie Państwo wszystkie najważniejsze informacje kontaktowe.

 

Jeżeli macie Państwo wśród znajomych osoby z zagranicy, którzy potrzebują doraźnej pomocy w sprawach organizacyjnych związanych z codziennym życiem we Wrocławiu, koniecznie pokażcie im Infolink.26.02.2016 17:49:43

Propozycja kulturalna: Eduardo Chillida "Brzmienia"

Luty powoli dobiega końca, a to oznacza że zostało już niewiele czasu na to, żeby zobaczyć fantastyczną wystawę baskijskiego rzeźbiarze Eduardo Chillidy.

Eduardo Chillida jest nie tylko postrzegany jako jeden z najważniejszych artystów Hiszpanii drugiej połowy XX wieku, ale też jako jeden z najbardziej cenionych rzeźbiarzy na świecie. W związku z Europejską Stolicą Kultury 2016 jego prace, wystawiane na codzień w najbardziej prestiżowych muzeach świata, podziwiać można we Wrocławskiej Galerii BWA Awangarda. 

Motywem przewodnim wystawy jest sposób, w jaki twórczość rzeźbiarza wpływa na współczesnych muzyków. Serdecznie polecamy, gdyż czasu pozostało niewiele - wystawę obejrzeć będzie można jedynie do 13 marca.

Więcej informacji na stronie głównej galerii. 15.02.2016 11:40:44

7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska w Ratuszu

Miłośnikom naszego miasta i regionu serdecznie polecamy wspaniałą wystawę "7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska" w Sali Mieszczańskiej Starego Ratusza.

 

 

Interaktywna wystawa podzielona jest na 7 obszarów kultury, zatem każdy znajdzie tam coś dla siebie. Zobaczyć można, między innymi, legendarną mapę Śląska Marcina Helwiga, usłyszeć fragmenty Księgi Henrykowskiej, przepiękne obrazy stanowiące dziedzictwo Dolnego Śląska i Wrocławia, pierwsze czasopismo medyczno-przyrodnicze na świecie, projekt realizacji Hali Stulecia i wiele innych.

 

Ta przepiękna wystaway, kulminowana 7 cudem - "Spotkaniem" (podkreślającym wielokulturowy charakter miasta Wrocławia) - to wspaniała wizytówka regionu, swoisty hołd oddany Dolnemu Śląskowi i idealna okazja, by zaprezentować piękno Europejskiej Stolicy Kultury. 

 

Wystawa trwa do 14 maja. Obejrzeć ją można w Sali Mieszczańskiej Starego Ratusza od środy do soboty w godzinach 10:00-17:00 oraz w niedzielę od godziny 10:00 do 18:00.

 

Więcej informacji na stronie głównej wystawy.27.01.2016 17:22:56

Ambasadorzy ESK w Centrum Informacji Turystycznej

Szanowni Państwo,

 

miło jest nam poinformować, że pracownicy Centrum Informacji Turystycznej pomyślne zdali test na Ambasadora Europejskiej Stolicy Kultury.

 

Certyfikat Ambasadora Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 jest poświadczeniem, że pracownicy odbyli szkolenie z zakresu działalności w ramach ESK i posiadają niezbędną wiedzę, by w tym ważnym dla Wrocławia okresie rzetelnie informować turystów pragnących w pełni skorzystać z oferty przygotowanej przez miasto i partnerskie instytucje.

- Ekipa CIT15.01.2016 11:54:19

ESK 2016: Przebudzenie we Wrocławiu!

Szanowni Państwo!

 

Witamy w roku 2016. Będzie to dla Wrocławia okres wyjątkowy, gdyż - jak zapewne wiecie -  nasze miasto zostało wybrane na Europejską Stolicę Kultury

 

 

Wydarzenia związane z tą prestiżową nominacją towarzyszyć nam będą cały rok, a już w ten weekend zapraszamy na oficjalne otwarcie.

 

"Przebudzenie" to ceremonia wyreżyserowana przez Chrisa Baldwina - piastującego stanowisko kuratora odpowiedzialnego za performance w ramach ESK - która odbędzie się w niedzielę 17 stycznia. 

Około godziny 16:00, z czterech różnych dzielnic, wyruszą uroczyste pochody złożone z artystów i mieszkańców. Pochody prowadzić będą "Duchy Wrocławia" - cztery duchy, cztery tematyczne marsze i wielki finał na Wrocławskim Rynku z udziałem artystów, żołnierzy i rowerzystów.

 

Duch Odbudowy wyruszy z zajezdni przy ulicy Grabiszyńskiej, Duch Powodzi poprowadzi pochód z zajezdni Dąbie, Duch Wielu Wyznań z zajezdni przy ul. Legnickiej, a Duch Innowacji sprzed Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych przy ul. Kościuszki. 

Wszystkie pochody powoli kierować się będą w stronę centrum Wrocławia, gdzie czeka nas wspaniały, uroczysty finał.

 

Więcej o wydarzeniu, a także o idei ESK i przyszłych wydarzeniach w ramach tej prestiżowej nominacji, przeczytacie Państwo na stronie głównej Wrocław ESK.

Informacji udzielają także wykwalifikowani pracownicy Oficjalnego Infopunktu ESK - BARBARA. 30.12.2015 18:07:30

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

Szanowni Państwo,

 

z okazji nadchodzącego Sylwestra i zbliżającego się ostatnimi krokami roku 2016, pragniemy życzyć Wam dużo zdrowia, szczęścia i pomyślności. Niech Nowy Rok obfituje w fantastyczne wyjazdy, wycieczki, niech zabytki - nie tylko Wrocławia - spełnią Państwa oczekiwania i dostarczą dużo niezapomnianych wspomnień.

 

Informujemy też, że godziny otwarcia Centrum Informacji Turystycznej i Informacji Krasnalowej w tym okresie ulegają zmianie. 31 grudnia oba punkty czynne będą do godziny 14:00, natomiast 1 stycznia biura będą nieczynne.

 

Raz jeszcze wszystkiego dobrego,


Ekipa CIT

 28.12.2015 15:10:15

Koncert Noworoczny!

Wszystkich miłośników muzyki klasycznej serdecznie zapraszamy na Koncert Noworoczny w Kościele Św. Marii Magdaleny

 

W programie, w wykonaniu Wrocławskiej Orkiestry Kameralnej , jedne z najsłynniejszych dzieł takich kompozytorów jak Wolfgang Amadeusz Mozart (Eine Kleine Nachtmusik), Jan Sebastian Bach (Koncert Brandenburski nr 3 oraz Toccata i Fuga d-moll), Antonio Vivaldi (Cztery Pory Roku "Wiosna" i "Zima") czy Johann Strauss (Nad Pięknym Modrym Dunajem).

Organizatorzy przygotowali też gratkę dla fanów muzyki filmowej - wykonany zostanie utwór Oboj Gabriela autorstwa słynnego kompozytora Ennio Morricone z filmu "Misja", zaś miłośnicy opery z pewnością docenią Preludium z Opery Carmen Bizeta.

 

Koncert odbędzie się 1 stycznia 2016 o godzinie 19:00 w kościele Marii Magdaleny.

 

Bilety w cenie 60 PLN (normalny) i 40 PLN (ulgowy) do nabycia w naszym Centrum Informacji Turystycznej.

 

Serdecznie zapraszamy!23.12.2015 17:55:46

Wesołych Świąt!

Szanowni Państwo,

 

z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragniemy życzyć Państwu zdrowych, spokojnych i radośnie spędzonych dni.

Osobom przebywającym w tym czasie we Wrocławiu i zastanawiającym się co można zwiedzić w tym okresie polecamy serdecznie Zoo z Afrykarium, Pałac Królewski, Ratusz i Stary Cmentarz Żydowski. Zwiedzanie tych miejsc będzie możliwe w ograniczonym zakresie 24 grudnia oraz - w przypadku Zoo - w pierwszy i drugi dzień Świąt.

Zarówno Centrum Informacji Turystycznej jak i Informacja Krasnalowa będą w okresie 24-26.12.2015 nieczynne.

Do zobaczenia po świętach!

 

Ekipa CIT11.12.2015 18:32:44

NOC NADODRZA!

Zapraszamy na kolejną Noc Nadodrza - już teraz, 12 grudnia, od północy do północy, Przedmieście Odrzańskie stanie się miejscem, w którym świetnie się bawiąc spędzić będzie można cały dzień.

 

W edycji grudniowej odwiedzić można 43 miejsca, które stanowią o wyjątkowości tej części Wrocławia - będzie można zrobić zakupy u lokalnych rzemieślników, napić się kawy, wziąć udział w warsztatach, pokazach filmowych, degustacjach, obejrzeć specjalne pokazy, wysłuchac recitali...innymi słowy poznać Nadodrze w sposób kompleksowy, pełny. Czyli taki, na jaki to wyjątkowe miejsce zasługuje.

 

Lista wszystkich obiektów i instytucji biorących udział w przedsięwzięciu, a także program całego wydarzenia znajduje się na stronie głównej organizatora.09.12.2015 13:11:37

Zapraszamy do HYDROPOLIS

W miniony weekend Wrocław oficjalnie wpisał do swojej oferty turystycznej kolejną atrakcję. Serdecznie zapraszamy do Hydropolis - wyjątkowego miejsca, w którym znajdziecie wystawy poświęcone wodzie. 

 

 

 

8 stref tematycznych umieszczonych w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody pozwola na ujęcie tematyki w sposób kompleksowy, a jednocześnie bardzo atrakcyjny dla odwiedzających. W poszczególnych strefach obejrzeć można, między innymi, wystawy dotyczące pochodzenia wody we wszechświecie, stanów skupienia i historii wodociągów. Miłośnicy historii znajdą dla siebie prawdziwą gratkę w postaci instalacji dotyczących głębin wodnych, w tym - słynnego batyskafu Trieste, w którym w 1960 r. Don Walsh i Jaqcues Piccard zanurzyli się na same dno Rowu Mariańskiego. 

 

Wystawy multimedialne, gry, strefy relaksu i dla najmłodszych  gwarantują niezapomniane wrażenia dla osób w każdym wieku. Idealne miejsce, w którym połączyć można wycieczkę edukacyjną z relaksującym spacerem dla całej rodziny.

Hydropolis otwarte jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 12-19 oraz w weekendy w godzinach 10-19.

Ceny biletów indywidualnych: 27 zł normalny, 18 zł ulgowy (23 zł i 17 zł grupowe). Można też kupić bilet rodzinny za 72 zł. Wejścia odbywają się co 15 minut, a bilety sprzedawane są na konkretne godziny. 

 

Więcej informacji dotyczących wystawy i możliwości rezerwacji biletów na stronie głównej Hydropolis.

 "The Meeting Point"
czynny od 9.00 do 21.00 Rynek 14, 50-101 Wrocław tel. + 48 71 3443 111 ; fax + 48 71 344 29 62 e-mail: info@itwroclaw.pl
POLSKIE FRYKASY INFOPUNKT